Sage Summit Day 2: Boty, Branson i odważne stwierdzenia

Udostępnij

"Sage chce zmienić 500 lat księgowości", wykrzyknął dyrektor generalny Stephen Kelly podczas swojego przemówienia drugiego dnia Sage Summit w Chicago.

Kelly, jak i cała firma Sage, nie szczędzili śmiałych deklaracji, popartych serią zapowiedzi produktowych i twierdzeń o ogólnej innowacyjności. "Nie ma firmy, która integrowałaby listę płac, czas i rozliczenia, księgę główną, CRM w taki sposób jak my" - dodał Kelly.

Dodatkowe odważne stwierdzenia padły z ust dyrektora ds. marketingu Sage, Santiago Solanasa, który powiedział AccountingWEB, że Sage zawsze była firmą oferującą rozwiązania, która wykorzystuje technologię do rozwiązywania problemów biznesowych.

"W przeszłości powodowaliśmy zakłócenia, a potem prawdopodobnie byliśmy przez jakiś czas uśpieni. Teraz używamy technologii, by znów być przełomowi. Przez pewien czas spaliśmy za kierownicą, ale wróciliśmy" - powiedział.

Czy więc Sage naprawdę wprowadza innowacje? Jednym słowem, tak... to jest to, co może zrobić 150 milionów funtów inwestycji w badania i rozwój, a wszystko tak naprawdę zaczęło się w zeszłym roku na Sage Summit 2015 wraz z wprowadzeniem kilku produktów w pełni opartych na chmurze, z których nie najmniejszym był Sage Live, który zasadniczo integruje funkcje CRM i księgi głównej w jednym produkcie.

W tym roku najbardziej kuszącym kąskiem dla księgowych na Sage Summit jest perspektywa Sage Live for Accountants, czyli wersja szablonu silnika księgowego w chmurze kompatybilnego z Salesforce dla zawodu księgowego. Program połączy się z Salesforce dla funkcji CRM, a firma zapowiedziała, że do lutego przyszłego roku będzie miała integrację z programem Fairsail HR.

Platforma aplikacji Salesforce pomaga Sage przyspieszyć jej nieco cienki ekosystem, umożliwiając szybszą integrację z produktami na tej samej platformie programistycznej. Jedną z nich, zapowiedzianą na pokazie w pewnym stylu, jest połączenie z Tom Tom Webfleet, które połączy dane nawigacji/śledzenia GPS z systemem księgowym.

W sekwencji wideo, której kulminacją było jej pojawienie się na scenie, wiceprezes ds. marketingu produktów globalnych Sage, Jennifer Warawa, jeździła po Chicago połączonym samochodem, odwiedzając browar rzemieślniczy Lagunitas i kupując kanapkę w drodze do centrum kongresowego McCormick.

Wszystkie jej ruchy były śledzone i widoczne na urządzeniu mobilnym, w tym wydatki zadeklarowane w różnych lokalizacjach, umożliwiając firmom prowadzącym floty pojazdów uzyskanie bardzo szczegółowej, wizualnej aktualizacji ich lokalizacji i kosztów.

Podobnie jak wiele zapowiedzi na Sage Summit, Sage Live for Accountants i integracja Tom Tom pojawią się wkrótce.

Jednym z produktów, o którym trudniej było się dowiedzieć, był Sage Impact - gwiazda zeszłorocznego szczytu w Nowym Orleanie. Wśród całego entuzjazmu dla Sage Live i X3 w Chicago, Sage Impact stał się zapomnianym młodszym rodzeństwem, jednak zapewniono nas, że wkrótce usłyszymy o nim więcej.

Według kierownictwa Sage, błędem jest myślenie o Sage Impact jako o produkcie. "To program mający na celu stworzenie praktyki księgowej przyszłości" - wyjaśnił dyrektor ds. technologii Klaus-Michael Vogelberg. "Aby przenieść tę ideę na inny poziom, potrzebna jest inna platforma na innym poziomie". Obserwuj Sage Live for Accountants i to, co może to połączyć".

Księgowi, którzy już pracują w chmurze i z aplikacjami, mogą również z zadowoleniem przyjąć boty do swoich codziennych funkcji. Kiedyś uważane za inwazyjne narzędzia reklamowe lub marketingowe, boty są wykorzystywane w oprogramowaniu biznesowym nie tylko do lokalizowania plików, ale także do przechowywania i dostarczania informacji za pomocą prostych poleceń tekstowych, tak jak podczas rozmowy z kolegą. Sage ma teraz jednego z takich botów, nazwanego Pegg, i zintegrowało go z Sage Live z planami wykorzystania go również w innych produktach Sage.

Za pomocą aplikacji komunikatora (w demonstracji Kriti Sharma, dyrektor ds. aplikacji mobilnych Sage, użył Facebook Messengera) użytkownicy mogą wprowadzać paragony lub żądać raportów wydatków, które są w Sage Live (lub wkrótce w dowolnym innym programie księgowym Sage).

Jednak pomimo wszystkich swoich ostatnich innowacji, Sage zdaje sobie sprawę, że to, co wprowadza, musi mieć sens dla firm i księgowych, którzy z niego korzystają, jak wyjaśnił Warawa.

"Bardzo ważne jest dla nas utrzymanie zadowolonej bazy zainstalowanych produktów i musimy wprowadzać innowacje w najlepszy możliwy sposób. Wspaniale jest mieć 100 nowych funkcji w produkcie, ale chcemy skupić się na trzech lub czterech kluczowych rzeczach, które robią największą różnicę dla naszych użytkowników" - powiedziała Warawa. Zauważyła również, że istnieje globalna strategia dla księgowych, aby rozwiązać zarządzanie praktyką, więc spodziewaj się, że Sage w pewnym momencie wprowadzi ofertę zarządzania praktyką.

W międzyczasie jedną z najważniejszych atrakcji dnia była rozmowa w cztery oczy między Kelly i Sir Richardem Bransonem, który wszedł do sali około 10 000 uczestników przy owacji na stojąco.

Ponieważ Dzień 2 był w dużej mierze nastawiony na małe firmy i przedsiębiorczość w ogóle, większość dyskusji dotyczyła tych tematów.

Prawdopodobnie najbardziej wpływową rzeczą, jaką powiedział Branson, w odniesieniu do księgowych - szczególnie małych firm, było "możesz zmierzyć się z Goliatami, jeśli masz produkt wysokiej jakości". Inne godne uwagi cytaty Sir Richarda to: "Jeśli każda firma na świecie może rozwiązać jeden problem, możemy poradzić sobie z każdym problemem. Nie możemy pozostawić tego politykom; "Znajdź kogoś tak dobrego lub lepszego od siebie i deleguj prowadzenie firmy", powiedział na temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym; i wreszcie "Dobry lider musi szukać tego, co najlepsze w ludziach, jeśli chwalisz ludzi, oni rozkwitną".

To wszystko z drugiego dnia Sage Summit, mam nadzieję, że okazało się to przydatne lub pouczające, ale nie krępuj się zadawać innych pytań, które chciałbyś poznać.

Uwaga: Redaktor naczelny AccountingWEB UK John Stokdyk przyczynił się do powstania tego artykułu.