Jak opóźnienia w płatnościach kosztują Twojego klienta

Udostępnij

Jeśli kiedykolwiek przewróciłeś pełną puszkę farby podczas malowania domu, wiesz, że zrobienie ogromnego bałaganu może zająć tylko sekundę, podczas gdy czyszczenie go może zająć godziny. Możesz mieć przyjaciela lub klienta, który nie płaci swoich rachunków na czas i uważa, że późne opłaty są dopuszczalną przykrością. Są na tej drabinie, a puszka z farbą ma się przewrócić. Oni po prostu nie wiedzą o tym jeszcze.

Doradzanie takim klientom daje Ci szansę na zaoferowanie im planowania finansowego. Kiedy klient zobaczy wartość, jaką możesz dodać w tym aspekcie jego życia, może być bardziej otwarty na dodatkowe usługi planowania finansowego.

[spark:newsletter-signup]

Ryzyko przewrócenia puszki z farbą

Twój klient może myśleć, że zmuszanie usługodawcy do czekania na płatność to żaden problem, ale może to go kosztować w sposób, którego prawdopodobnie nie brał pod uwagę:

  1. Opłata za opóźnienie. Kiedy ktoś płaci swój rachunek za telewizję kablową lub rachunek za wywóz śmieci z opóźnieniem, może zobaczyć powiadomienie o "opóźnionej opłacie" na swoim następnym rachunku w zakresie od pięciu do dwudziestu dolarów. Twój klient może zauważyć tę opłatę, ale nie będzie nią zaniepokojony.
  2. Opłaty za spóźnienia na kartach kredytowych i odsetki karne. Jeśli Twój klient posiada odnawialne saldo na karcie kredytowej, firma obsługująca kartę kredytową może naliczyć za to opłatę w wysokości $35.00. Chociaż jest to denerwujące, twój klient prawdopodobnie to znosi. Firma obsługująca karty kredytowe może pobierać 16 procent, co jest mniej więcej średnią. Jeśli twój klient przegapi nawet jedną płatność, firma może zastosować odsetki karne, które obecnie wynoszą średnio 28 procent. Może się to zdarzyć, gdy klient ma 60 dni zaległości, czyli tylko jedną lub dwie zaległe płatności. Firma wydająca karty kredytowe musi powiadomić stronę przed zastosowaniem karnego oprocentowania, ale kiedy klient znajdzie się w "niegrzecznym kącie", wydostanie się z niego może zająć trochę czasu.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj