CPA.com współpracuje z Lukka, aby oferować rozwiązania w zakresie aktywów kryptograficznych

Udostępnij

Oto kilka wiadomości pochodzących z konferencji Digital CPA w Seattle w tym tygodniu, począwszy od połowy stycznia CPA.com i Lukka wprowadzą "LukkaTax for Professionals" - narzędzie do przygotowywania podatków w wirtualnej walucie zbudowane specjalnie dla księgowych. Podczas gdy program aktywów kryptograficznych początkowo skupi się na ofercie LukkaTax, ostatecznie zostaną uwzględnione inne możliwości wyceny aktywów cyfrowych i świadczenia usług poświadczających w zakresie blockchain.

Partnerstwo trwało prawie rok, a pilna potrzeba stworzenia narzędzia zgodności z przepisami dotyczącymi aktywów kryptograficznych stała się jeszcze bardziej konieczna po tym, jak IRS wydał ponad 10 000 listów do właścicieli kryptowalut, że muszą zastosować się do zawiadomienia 2014-21. Zawiadomienie to stanowi, że IRS uznaje transakcje kryptowalutowe za własność zamiast waluty.

"Ten pomysł był czymś, co już mieliśmy i byliśmy w stanie ocenić i ostatecznie współpracować z Lukka, aby dostarczyć to, co uważamy za właściwe rozwiązanie dla księgowych" - powiedział prezes i dyrektor generalny CPA.com Erik Asgeirsson. "Kiedy CPA.com myśli o partnerstwie, patrzymy na kategorię, a następnie na dostawcę rozwiązania i uważamy, że [Lukka] jest wiodącym dostawcą dla firm. Podeszliśmy do tego bardzo świadomie, podobnie jak do wszystkich kategorii, w których działamy. Firmy potrzebują wsparcia, potrzebują przypadków użycia i szkoleń oraz rozwiązania i o to właśnie chodzi".

Dołącz do naszej listy mailing

owejWpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i co tydzień otrzymywać to, co najlepsze w AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Wpiszadres e-mail
Zarejestruj się

Asgeirsson zauważył również, że jest to prawdziwy przypadek użycia blockchain, aby określić, jak duża stanie się kategoria aktywów kryptograficznych i sposób, aby firmy lepiej zrozumiały usługi blockchain

.

Szacuje się, że od ośmiu do 14 procent populacji USA posiada aktywa kryptograficzne, zgodnie z ostatnimi sondażami przeprowadzonymi odpowiednio przez Harris Insights/Gem i Finder Inc.

Platforma LukkaTax for Professionals została zaprojektowana tak, aby umożliwić firmom każdej wielkości dołączenie i świadczenie usług osobom fizycznym z pojedynczymi lub tysiącami transakcji związanych z aktywami cyfrowymi za pomocą przewodnika krok po kroku. Oparty na przeglądarce pulpit nawigacyjny umożliwia specjalistom podatkowym dokonywanie aktualizacji u wielu klientów, a dzięki opcjom przesyłania plików praktycy mogą ograniczyć czasochłonne manipulowanie danymi i mapowanie.

CPA.com i Lukka oferują bezpłatne webinarium 13 stycznia na temat przygotowania podatkowego w wirtualnej walucie i narzędzi, których praktycy potrzebują, aby pomóc klientom w przestrzeganiu przepisów w tym sezonie podatkowym.

Powiązane artykuły

Ryzyko prania pieniędzy związane z kryptowalutami stabilnymi

Jakie wytyczne dotyczące kryptowalut?