Zatrzymanie pracowników po trudnym sezonie podatkowym

Udostępnij

Tegoroczny sezon wzmożonej pracy był szczególnie wymagający dla księgowych i CPA, którzy wciąż poruszają się po świecie pracy zdalnej i czują się wypaleni po całorocznej pandemii COVID-19.

Jak twierdzi Allison Irvine, CPA, dyrektor ds. rynku w LHH Recruitment Solutions w Chicago, sezon na wyczerpanie może w końcu zebrać większe żniwo na zdrowiu psychicznym pracowników. W swojej roli Irvine pracowała bezpośrednio z profesjonalistami z dziedziny rachunkowości i finansów poszukującymi pracy, jak również z firmami poszukującymi pracowników. Obecnie Irvine zarządza zespołami rekrutacyjnymi na terenie Illinois i Wisconsin. Poniżej Irvine przedstawia swoje wskazówki dotyczące zatrzymania pracowników po kolejnym trudnym sezonie podatkowym.

Przekształć Wielką Rezygnację w Wielką Reewaluację

Priorytetem numer jeden dla firm i liderów powinno być dostosowanie warunków pracy do wartości pracowników, a to oznacza elastyczność - mówi Irvine.

Na przykład, zaledwie dwa tygodnie temu, LHH reprezentował kandydata, który otrzymał dwie oferty: jedną od klienta LHH i jedną od konkurencyjnej firmy. Pierwsza z nich oferowała hybrydowy harmonogram z jednym dniem pracy w tygodniu w domu, natomiast konkurencyjna firma oferowała stanowisko w 100% zdalne. Ostatecznie kandydat przyjął pracę w konkurencyjnej firmie, powiedział Irvine.

"Elastyczność jest obecnie czynnikiem napędzającym numer w poszukiwaniu pracy przez kandydata. Widzimy to w akcji każdego dnia" - powiedział Irvine.

Wielkie przewartościowanie również stanowi okazję dla osób poszukujących pracy, które mają niewielkie doświadczenie, aby dostać się do firmy lub firmy, która jest skłonna podjąć szansę na nich ze względu na obecny niedobór personelu.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj