Jak sprostać potrzebom nowych klientów w 2022 r.

Udostępnij

Jako księgowy obsługujesz zapewne wielu różnych klientów, nie tylko z różnych branż, ale także różnych ludzi. Jednym z wyzwań związanych z obsługą klienta, zwłaszcza gdy przyjmuje się nowego klienta, jest nauczenie się, jak dbać o osobę, z którą się pracuje, i zapewnić jej taki poziom obsługi, aby miała poczucie, że zajęliśmy się jej indywidualnymi potrzebami.

Wyzwanie związane z obsługą klienta polega na wypracowaniu standardu, który pozwoli księgowym być efektywnym, a jednocześnie sprawi, że klient poczuje się doceniony i otoczony opieką, a nie, że jest tylko kolejnym trybikiem w machinie efektywności.

Co więcej, najprawdopodobniej obsługujesz klientów z różnych pokoleń, w tym z pokolenia wyżu demograficznego, pokolenia X, milenialsów, a nawet pokolenia Z, którzy obecnie wchodzą na rynek pracy i zakładają własne firmy. Klienci z różnych pokoleń będą mieli różne preferencje co do tego, jak chcą być traktowani jako klienci, a sposób, w jaki będziesz się z nimi kontaktować, będzie się różnił.

Najważniejszym sposobem dbania o klientów jest komunikowanie się z nimi w sposób, który do nich przemawia. W rzeczywistości większość klientów otrzymuje podobne usługi podstawowe i ma podobne pragnienie: lepiej zrozumieć swoje "zdrowie finansowe". Jako księgowy obsługujesz różne firmy i różne osoby, które mają podobne cele i projekty.

W tej rozmowie istotne są usługi proaktywne. Jako księgowy powinieneś wykorzystywać każdą okazję, aby być bardziej proaktywnym w kontaktach z klientami. Mój znajomy, który niedawno spotkał się ze swoim księgowym, powiedział mi, że ich rozmowa skupiła się na tym, że obaj chcą otrzymywać więcej informacji w czasie rzeczywistym. Mój przyjaciel chce mieć mniej "niespodzianek w ostatniej chwili", podczas gdy jego księgowy chce mieć bardziej bieżący dostęp do swojej księgowości. Najbardziej prawdopodobną potrzebą wszystkich jest więcej relacji w czasie rzeczywistym.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest ona w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny księgowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz również:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj