Nowe stypendium pomaga czarnoskórym studentom ubiegającym się o tytuł CPA

Udostępnij

Illinois CPA Society i Black CPA Centennial ogłosiły dzisiaj ustanowienie Aspiring Black CPA Scholarship. Ta jednorazowa inicjatywa stypendialna zapewni natychmiastowe wsparcie finansowe dla czarnych i afroamerykańskich studentów rachunkowości i profesjonalistów dążących do uzyskania kwalifikacji CPA.

Ta ekscytująca inicjatywa jest obiecującym krokiem w kierunku pomocy studentom i profesjonalistom, którzy nadal napotykają przeszkody w osiąganiu swoich celów zawodowych, często z powodu braku funduszy. Jest to również jeden z pierwszych przypadków, kiedy organizacja w zawodzie księgowego zapewniła konkretne rozwiązanie dla czarnych i afroamerykańskich studentów rachunkowości i profesjonalistów, którzy napotykają te bariery.

Stypendium jest wspierane przez Black CPA Centennial Fund, który zebrał prawie 84 000 dolarów w ramach 2021 Black CPA Centennial, całorocznych obchodów honorujących Johna W. Cromwella Jr, który w 1921 roku został pierwszym czarnym CPA.

Stypendium Aspiring Black CPA będzie miało wartość do 5 000 USD każdy i może zapewnić wsparcie finansowe dla wydatków związanych z przygotowaniem lub podjęciem egzaminu CPA, w tym czesne w college'u w kierunku kwalifikowalności CPA, materiałów klasowych, kursów przygotowawczych, opłat aplikacyjnych, korepetycji i innych.

Aby kwalifikować się do stypendium, wnioskodawcy muszą identyfikować się jako Czarni lub Afroamerykanie; być seniorem w college'u, absolwentem lub profesjonalistą dążącym do uzyskania licencji CPA; zamierzać przystąpić do egzaminu w ciągu jednego roku od złożenia wniosku o stypendium; oraz wykazać zaangażowanie w zawód księgowego i natychmiastową potrzebę finansową. Kandydaci nie mogą mieć ukończonych wszystkich czterech sekcji egzaminu CPA.

Tegoroczny termin składania wniosków upływa 1 maja 2022 r. Osoby uprawnione są zachęcane do składania wniosków na stronie www.blackcpacentennial.cpa.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twoją pocztę elektroniczną.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się