Prowadzenie dokumentacji w celu uzyskania ulg podatkowych od darowizn nieruchomości

Udostępnij

Podatnik może skorzystać z większego odliczenia, przekazując cenną nieruchomość na cele charytatywne; jednakże w niedawnej sprawie Sądu Skarbowego, Albrech, TC Memo 2022-53, 5/25/22, Sąd orzekł, że osoba musi spełnić ścisłe wymogi uzasadnienia, aby zapewnić sobie tę ulgę podatkową.

Podstawowe założenie: Jeśli darujesz nieruchomość, którą nabyłeś w ciągu ostatniego roku, możesz odliczyć tylko swoją podstawę w nieruchomości (zwykle jest to kwota zapłacona za nią). I odwrotnie, jeśli nieruchomość kwalifikowałaby się jako długoterminowy zysk kapitałowy, gdybyś ją sprzedał (tj. posiadałeś ją przez ponad rok), możesz odliczyć jej godziwą wartość rynkową (FMV) w dniu darowizny.

Na przykład, jeśli darujesz akcje kupione pięć lat temu za $2,500, które teraz są warte $10,000, możesz odliczyć $10,000. Wzrost wartości o $7,500 pozostaje nieopodatkowany na zawsze.

Prawo podatkowe ogranicza Twoje obecne odliczenie za darowizny na cele charytatywne do 30 procent Twojego skorygowanego dochodu brutto (AGI) za dany rok. Każda nadwyżka jest przenoszona na kolejny rok aż do pięciu lat.

Ostrożnie: IRS nie będzie po prostu akceptował twoich słów w sprawie dużych darowizn. Aby ubiegać się o odliczenie w wysokości $250 lub więcej, należy uzyskać współczesne pisemne potwierdzenie (CWA) zawierające następujące informacje:

  • Nazwa organizacji;
  • Kwota wkładu pieniężnego;
  • Opis wkładu niepieniężnego;
  • Oświadczenie, że organizacja nie dostarczyła żadnych towarów ani usług;
  • Opis i oszacowanie w dobrej wierze wartości towarów lub usług, jeśli takie były, dostarczonych przez organizację w zamian za wkład; oraz
  • Oświadczenie, że towary lub usługi, jeśli takie były, które organizacja dostarczyła w zamian za wkład, składały się w całości z niematerialnych korzyści religijnych, jeśli tak było.

Stan faktyczny nowej sprawy: W 2014 r. podatnik przekazał do muzeum około 120 przedmiotów z kolekcji artefaktów rdzennie amerykańskich. Na mocy tej darowizny podatnik wykonał pięciostronicowy akt notarialny, w którym wyszczególnił ważne informacje.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości z dziedziny księgowości, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj