Jak zmaksymalizować refundację dla firm już teraz

Udostępnij

Pandemia miała niszczący wpływ na wiele firm, które stanęły przed nieprzewidzianymi wyzwaniami. Zatrzymanie pracowników i utrzymanie ich pensji było przeszkodą, z której wielu szukało ulgi, zwracając się o pożyczkę wspieraną przez SBA w ramach Paycheck Protection Program lub składając wniosek o ERC. Jednak po uchwaleniu Consolidated Appropriations Act z 2021 roku, firmy mogły wstecznie wrócić i złożyć wniosek o ERC, nawet jeśli zakwalifikowały się do pożyczki PPP. Ulga podatkowa podlegająca zwrotowi w przypadku ERC wynosi 70 procent kwalifikowanych wynagrodzeń wypłacanych na pracownika, maksymalnie 7 000 USD na pracownika na kwartał w 2020 r. i do 21 000 USD na cały rok 2021. Posiadanie zdolności do lewarowania obu ma możliwość uczynienia lub złamania biznesu.

Dodatkowo, rząd corocznie przyznaje prawie $12B w ulgach podatkowych związanych z badaniami i rozwojem. Pomimo tego, kredyty pozostają niewykorzystane. Ten federalny kredyt odpowiada firmom w dolarach za wydatki związane z badaniami i rozwojem - jest to kluczowe dla każdej małej firmy lub startupu w tej przestrzeni. W obliczu pandemii, skorzystanie z ulgi na badania i rozwój, jednej z najbardziej korzystnych ulg podatkowych dostępnych dla firm, jest bardzo ważne.

Dobre dla biznesu, dobre dla księgowych

Księgowi składający wniosek w imieniu firmy, zwłaszcza małej rozwijającej się firmy lub startupu, rozumieją rosnące znaczenie finansów po wczesnym stadium pandemii. Te konkretne firmy przeszły przez nadzwyczajne trudności i muszą budżetować swoje fundusze w każdy możliwy sposób. Kredyty z ERC i R&D mogą być zainwestowane z powrotem w biznes w dowolny sposób, jaki uznają za stosowny. Jest to istotny punkt dźwigni, który pozwala na przeznaczenie coraz bardziej potrzebnych funduszy na spłatę długów, zatrudnienie dodatkowych pracowników, optymalizację produktów i wiele innych. Kapitalizacja tych pieniędzy daje zmagającej się z problemami firmie szansę na odwrócenie losu.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki

pocztowejZapisz
się
do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój e-mail.Wpisz adres e-mail * Wpisz adres e-mailZapisz
się

Wiele z tych kredytów pozostaje nieodebranych ze względu na ogólny brak świadomości, że istnieją lub że organizacje nawet kwalifikują się. Zdolność do kopania w głąb i na powierzchnię tych kredytów jest jednocześnie świetna dla biznesu i samych księgowych. Dla księgowego, znalezienie jakiegokolwiek sposobu na odzyskanie pieniędzy jest monumentalnym zwycięstwem, poprawiającym ich relacje z klientem.

IRS jest bardziej rygorystyczny

Jak można się spodziewać, z każdym korzyści podatkowe pochodzą bardziej rygorystyczny nadzór. Urząd Skarbowy jest w pogotowiu w przypadku jakichkolwiek niewłaściwie zarządzanych funduszy pochodzących z pandemii i będzie szybko odmawiać wszelkich potencjalnych kredytów uznanych za niepotrzebne lub niepoważne. Bez względu na to, jak utalentowany jest księgowy, praca przez proces na własną rękę otwiera drzwi do ryzyka, które może prowadzić do braku otrzymania funduszy, lub gorzej, przechodząc przez audyt. Zwrócenie się do innych źródeł może pomóc księgowemu w złagodzeniu wszelkich możliwych błędów lub nieścisłości.

Wykorzystanie narzędzi podatkowych

Warto poświęcić czas księgowemu na poruszanie się wśród wielu narzędzi dostępnych w procesie składania deklaracji. Wykorzystanie narzędzi i oprogramowania w celu usprawnienia procesu składania zeznań podatkowych pozwala na skrócenie tego, co mogłoby trwać tygodniami i przekształcenie go w bezbolesne, oszczędzające czas zadanie. Znalezienie sposobów na bezpośrednią komunikację z dodatkowymi specjalistami podatkowymi w trakcie procesu zapewnia, że żaden kamień nie zostanie pominięty i wszystkie możliwe punkty akredytacji zostaną zbadane. Korzystanie z narzędzia, które płynnie współpracuje z innymi istniejącymi aplikacjami do zarządzania płacami, kadrami lub projektami, zmniejsza niepotrzebny czas spędzony na przechodzeniu od jednego procesu do drugiego. Dodatkowo, posiadanie miejsca, w którym wszystkie formularze i dokumenty są bezpiecznie przechowywane, ułatwia proces zarządzania i pozwala ekspertom na podwójne sprawdzenie pracy przed jej wypełnieniem.

Ponieważ wiele firm zmagało się z pandemią, jest to czas na znalezienie wszelkich środków niezbędnych do pozyskania kapitału na rozwój lub utrzymanie się na powierzchni. Każdy księgowy składający zeznanie przed zbliżającym się terminem przedłużenia powinien zastosować dostępne narzędzia, które pomogą zarówno w rozwoju jego klientów, jak i jego własnym. Nie tylko wykorzystanie narzędzi i oprogramowania maksymalizuje kwotę wnioskowaną, ale również pomaga mieć specjalistów patrząc na każdy biznes i analizując wszystkie ich kwalifikujące się działania. Dla firm, które złożyły wnioski o przedłużenie na jesieni, teraz jest czas, aby zwrócić uwagę na te wskazówki, aby uzyskać jak najwięcej z wszystkich dostępnych kredytów.