Kącik redaktora: Zakup Intuit-TSheets

Udostępnij

Kiedy w naszym świecie pojawiają się wiadomości, wolimy odejść od zwykłego "raportowania", aby zapewnić pewien wgląd i możliwość dyskusji, gdy pojawiają się wiadomości, które mają wpływ na Ciebie i Twoich klientów. W tym przypadku chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami i wywołać dyskusję na temat zakupu TSheets przez Intuit.

Mogę założyć, że ze względu na sposób, w jaki wiadomości się rozchodzą, przynajmniej widziałeś lub słyszałeś od kolegi, że Intuit podjął kroki w celu zakupu jednego ze swoich długoletnich partnerów w zakresie aplikacji zewnętrznych TSheets - dostawcy technologii śledzenia czasu dla małych firm - za około 340 milionów dolarów.

Po sfinalizowaniu transakcji, Time Capture stanie się nową ofertą w ramach grupy Intuit Small Business and Self-Employed Group, a CEO TSheets Matt Rissell obejmie rolę lidera, podlegając wiceprezesowi i dyrektorowi generalnemu Intuit ds. rozwiązań dla samozatrudnionych Alexowi Chrissowi. Poinformowano również, że wszyscy pracownicy TSheets pozostaną w siedzibie głównej w Eagle, Idaho, gdzie Intuit również będzie miał pracowników.

Na uwagę zasługuje oświadczenie Rissella na blogu z dzisiejszego ranka, który powiedział: "TSheets pozostanie otwartą platformą poprzez utrzymywanie i budowanie partnerstw z innymi najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami. Wierzymy, że razem z Intuit przyspieszymy naszą zdolność do dostarczania płynnych, kompleksowych doświadczeń dla klientów, których wspólnie obsługujemy".

Chciałoby się wierzyć, że TSheets może i będzie utrzymywać relacje z innymi podstawowymi partnerami księgowymi, ale z czasem może się to okazać trudne. Na myśl przychodzi kluczowy konkurent Intuit, Xero, a także partnerstwa integracyjne z Sage i Reckon, które również konkurują z Intuit na pewnym poziomie.

Warto również odnotować fakt, że wiadomość ta została ogłoszona pierwszego dnia amerykańskich targów Xerocon 2017, ale nie będę się w to zbytnio wczytywał. Ogólnie rzecz biorąc, ten ruch ze strony Intuit nie powinien być tak zaskakujący.

Intuit ma długą historię nabywania rozwiązań, których sami nie stworzyli, a które pasują do ich średnio- i długoterminowych planów dla klientów małych firm. I, podobnie jak w przypadku TSheets, jeśli istnieje sieć księgowych (jako użytkowników lub polecających), aby iść w parze z zakupem, to jest to sos.

Chciałbym jednak zauważyć, że jednym z widm wiszących nad rynkiem aplikacji księgowych, a nawet rynkiem aplikacji dla małych firm, jest sama ilość podobnych technologii, które istnieją. Mam oczywiście na myśli inne aplikacje do śledzenia czasu, raportowania wydatków, analizy danych, fakturowania, zarządzania wydatkami, zarządzania zapasami i kilkanaście innych kategorii. W pewnym momencie musi dojść do konsolidacji, a ten zakup jest tego dość znaczącym wskaźnikiem.

W rzeczywistości, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wielkości, nie musisz szukać dalej niż ten wykres ekosystemu przygotowany przez Accountex, który pokazuje, jak ekosystem aplikacji podwoił się tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Nie jestem prognostykiem, ani nie twierdzę, że nim jestem. Jestem świadkiem zmian w zawodzie księgowego i związanej z nim technologii od prawie 16 lat i od czasu do czasu dostrzegam trendy i flagi. Konsolidacja może nastąpić i nastąpi, nie ma co do tego wątpliwości, a to, jak dokładnie wpłynie ona na Ciebie i Twoich klientów, będzie zależeć od Twojej własnej zdolności do zmiany kierunku i komunikacji oraz od relacji, jakie utrzymujesz z głównymi dostawcami usług księgowych i aplikacji innych firm.

Na razie powiedziałem swoje, byłoby wspaniale usłyszeć od ciebie!