Jak sprawić, by Twoja cyfrowa transformacja zakończyła się sukcesem

Udostępnij

COVID w mgnieniu oka zmienił sposób prowadzenia biznesu. Przyspieszył zapotrzebowanie na zdalne zespoły, niezależne operacje i narzędzia cyfrowe, które to umożliwiają.

Zwinne firmy zareagowały, przekształcając swoje działania za pomocą zaawansowanych technologii cyfrowych, które pozwoliły im przetrwać i rozwijać się w nowej rzeczywistości biznesowej. Jednak większość firm świadczących usługi profesjonalne nadal zastanawia się, jak rozpocząć swoją podróż w kierunku transformacji.

W celu stworzenia raportu Digital Transformation Imperative firma Hinge przeprowadziła badania wśród kadry zarządzającej i decydentów z sześciu głównych sektorów usług profesjonalnych. Ten raport badawczy odpowiada na pytania i bada kluczowe trendy wpływające na obecną transformację cyfrową. Spośród ankietowanych 12% stanowiły firmy świadczące usługi księgowe i finansowe.

To, co znaleźliśmy, było zaskakujące. Większość firm, które zaadoptowały zaawansowane technologie do swojej działalności, uzyskały duży zwrot z inwestycji (ROI). Firmy te odnotowały poprawę wszystkich kluczowych wskaźników wydajności, w tym efektywności operacyjnej, rentowności, przychodów, świadomości marki i satysfakcji klientów.

Chociaż ponad 80 procent firm rozumie, że cyfrowa transformacja jest konieczna, kilka czynników powstrzymuje je przed jej przeprowadzeniem.

Prawie połowa firm, które nie rozpoczęły wdrażania zaawansowanych technologii, powołuje się na brak wiedzy i ograniczoną przepustowość wśród swoich obecnych pracowników. Osoby z odpowiednimi umiejętnościami są bardzo poszukiwane i często są w pełni wykorzystywane do pracy z klientami. Wielka Rezygnacja tylko utrudniła znalezienie nowych pracowników.

Jeśli nie rozpocząłeś jeszcze cyfrowej transformacji swojego biura rachunkowego, rozważ to: Twoi klienci już korzystają z zaawansowanych technologii. Oczekują, że pójdziesz w ich ślady.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Content lock down, tick iconView

all AccountingWEB contentContent


lock down, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj