OCR - czy to działa?

Udostępnij

Ręczne wklejanie faktur to strata czasu!

Czy każdego miesiąca biurko Twojego działu księgowego zapełnia się stertami faktur? Ręczne przeglądanie każdej faktury może być czasochłonne i kosztowne dla Twojej firmy. Każda firma w końcu dochodzi do punktu, w którym prowadzenie księgowości staje się zbyt skomplikowane lub niemożliwe do opanowania bez dodatkowego personelu. Takie ręczne zadania można całkowicie zautomatyzować za pomocą oprogramowania do odczytu faktur, które posiada funkcję OCR (Optical Character Recognition). Warto powierzyć zadania księgowe systemowi, który został stworzony właśnie w tym celu. W ten sposób można usprawnić działania członków zespołu i pozwolić im pracować nad bardziej wymagającymi zadaniami, które wygenerują większą wartość dla firmy.


OCR może pomóc w zwiększeniu efektywności procesów finansowych i administracyjnych.


Profesjonalne oprogramowanie OCR może być używane do tworzenia edytowalnych, przeszukiwalnych plików elektronicznych ze skanowanych dokumentów, plików PDF i obrazów z aparatów cyfrowych. Digitalizacja faktur może pomóc w dokonywaniu płatności na rzecz dostawców w sposób bardziej efektywny i z mniejszą liczbą błędów.

 

  • Faktury mogą być przetwarzane automatycznie i bezpiecznie
  • "Przyspieszenie - przetwarzanie i archiwizowanie dokumentów w ciągu kilku sekund.
  • "Zapobiegaj błędom - Podczas ręcznego wprowadzania danych łatwo popełnić błąd.
  • " Mniej opóźnionych płatności - przechwytywanie danych przez sztuczną inteligencję jest bardziej precyzyjne, wydajne i mniej kosztowne.

Rozwiązania OCR są coraz częściej wykorzystywane przez pracowników zdalnych w większej liczbie firm. Technologia OCR eliminuje konieczność skanowania segregatorów i martwienia się o zagubione dokumenty. Technologia OCR umożliwia dostęp do wszystkich dokumentów z dowolnego miejsca i ułatwia odzyskiwanie danych.


Czy OCR jest szybszy niż ręczne księgowanie, czy wolniejszy?

Do tworzenia systemu OCR wykorzystywany jest silnik Abby Flexi Capture. Dokładność rozpoznawania danych wynosi ponad 99,9%. Rozwiązanie rozpoznaje tekst przy użyciu sztucznej inteligencji, sieci neuronowych i technologii uczenia maszynowego z niezwykłą dokładnością. Flexi Capture For Invoices może zlokalizować dane z faktur nawet z najbardziej skomplikowanych dokumentów dzięki wielu opcjom funkcjonalności.


Jakie dokumenty powinny zostać wprowadzone do OCR? Jakie pola faktury można wyodrębnić z OCR?


Prześlij obraz lub plik PDF faktury do OCR. Zazwyczaj faktura jest przesyłana z folderów lokalnych/sieciowych lub przez FTP. OCR umożliwia użytkownikowi wyodrębnianie danych z obrazów i dokumentów oraz przekształcanie ich w użyteczne i dostępne informacje. Po odczytaniu danych z dokumentu program przypisuje je do odpowiedniej kategorii: TIN, numer faktury i datę. Domyślne pola danych można dostosować do własnych potrzeb.