Sąd podatkowy wstrzymuje odliczenie kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej

Udostępnij

Prawo podatkowe przewiduje szybszy niż zwykle odpis na koszty związane z rozpoczęciem przedsięwzięcia gospodarczego, ale nie jest to gimme. Jak wynika z nowej sprawy Harrison, TC Sum. Op. 2022-6. 5/12/22, musisz być w stanie wykazać, że jesteś całkowicie otwarty na biznes, niezależnie od tego, czy osiągnąłeś jakikolwiek dochód z tej operacji.

Ogólnie rzecz biorąc, biznes jest zobowiązany do amortyzowania kosztów rozpoczęcia działalności przez okres 180 miesięcy. Można jednak odpisać do $5,000 kwalifikowanych kosztów rozpoczęcia działalności, które w innym przypadku byłyby odliczane jako "zwykłe i konieczne" wydatki biznesowe, kiedy biznes jest gotowy do przyjmowania klientów.

Jeżeli biznes przekroczy limit $5,000 na koszty rozpoczęcia działalności, nadwyżka musi być amortyzowana przez 180 miesięcy. Ponadto, odpis w wysokości $5,000 jest stopniowo zmniejszany w stosunku dolar do dolara dla kosztów powyżej $50,000. Innymi słowy, nie można dokonać bieżącego odliczenia, jeśli koszty rozpoczęcia działalności przekroczą $55,000.

IRS często kwestionuje szybki odpis na koszty rozruchu dla przedsięwzięcia biznesowego, które dopiero startuje lub jest w fazie rozpoznawczej.

Fakty dotyczące nowej sprawy: Podatniczka, mieszkanka Nowego Jorku i pełnoetatowy pracownik w Samsung Electronics, wyraziła zainteresowanie uruchomieniem firmy konsultingowej w zakresie strategii korporacyjnej w 2015 roku. Aby pomóc w budowaniu swojej marki, zawarła umowę z firmą, która założyła stronę internetową, za pośrednictwem której publikowała oceny dotyczące trendów i rozwoju technologii. Zapłaciła również firmie za umieszczenie strony na serwerze.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj