Czym są tokeny niezbywalne (NFT)?

Udostępnij

Wyobraź sobie, że poprosiłem cię o zakup cyfrowej kopii obrazu, który stworzyłem, a następnie wypaliłem. Być może zainteresowałyby Cię moje zdolności wokalne i kupiłbyś klip dźwiękowy, który nagrałbym i wystawił na sprzedaż za kilkaset dolarów. Jeżeli nabyłeś którekolwiek z tych rzeczy poprzez wymianę NFT, jesteś teraz Inwestorem NFT.

NFT, czyli Non-Fungible Token, to coś, co oczekuję, że księgowi wskoczą i zrozumieją bez pytania. Widzisz, naprawdę wierzę, że specjaliści od księgowości i finansów mają głębokie zrozumienie danych finansowych, podatków, audytu i spraw pieniężnych, i nie ma nikogo, kto mógłby zrozumieć to lepiej niż oni (cóż, ty). Kopmy dalej.

Obecny trend aktywów opartych na NFT jest interesujący, a mówię to, ponieważ jest bardzo mylący. Domyślnie uważam, że zagmatwane rzeczy są interesujące, ale może to tylko ja. NFT są oparte na technologii blockchain i są połączone ze światem fizycznym poprzez blockchain. Blockchain to technologia, która zapewnia nowy sposób przechowywania informacji, tworząc rozproszone bazy danych, które są niezmienne, trwałe i nieprzekupne. Powiedziawszy to, jeśli umieścisz niedokładne dane w blockchainie, zawsze tak pozostanie, więc nie mylmy dokładności z trwałym zapisem. Cyfrowy wszechświat poszedł do przodu i podczas gdy wciąż próbujemy zrozumieć chmurę, analitykę i inne podstawowe idee w branży, wzrost NFT oznacza również pojawienie się blockchaina jako twórcy wartości.

Dziś sztuka oparta na NFT szybko zyskuje popularność. Oto jak to działa.

Rynki NFT oferują możliwość stworzenia niefunkcjonalnej, tokenizowanej wersji czegokolwiek. Zdjęcie czegoś jest dobrym przykładem. Możesz stworzyć obraz lub zrobić zdjęcie, a może mieć cyfrowe dzieło sztuki (które w pierwszej kolejności zostało stworzone cyfrowo). Dzieło to można następnie sprzedać na rynku NFT jako unikatowy przedmiot. Za każdym razem, gdy sprzedajesz kawałek swojej sztuki, zostanie on sparowany i oznaczony unikalnym wpisem na blockchainie, generując unikalny ciąg cyfrowy, który nigdy nie może zostać zduplikowany. Ten unikalny ciąg może następnie zostać wymieniony na kryptowalutę, a NFT się narodziły.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanieTo

jest w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia

. Oprócz

dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, zaznacz ikonę


Zobacz całą zawartość AccountingWEB
Blokada treści, ikona kleszcza


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj