CCH Axcess i ProSystem fx posiadają narzędzia kryptowalutowe

Udostępnij

Wolters Kluwer Tax & Accounting nawiązał współpracę z CoinTracker i Verady - twórcą Ledgible Tax Pro - aby zapewnić integrację między tymi rozwiązaniami kryptowalutowymi a swoimi rozwiązaniami eksperckimi CCH Axcess Tax i on-premises CCH ProSystem fx Tax w zakresie zgodności podatkowej. Zarówno CoinTracker, jak i Ledgible Tax Pro to narzędzia kryptowalutowe zaprojektowane dla profesjonalistów podatkowych i ich klientów.

Teraz, gdy każda transakcja wirtualnej waluty jest uważana za zdarzenie podlegające opodatkowaniu, obowiązkiem specjalisty podatkowego jest obliczenie zysków i strat, śledzenie podstawy kosztowej i zapewnienie, że zeznania podatkowe są dokładne, co może być szczególnie skomplikowane, jeśli klienci korzystają z wielu giełd.

Wraz z dodaniem pola dotyczącego wirtualnej waluty w formularzu IRS 1040 na 2020 rok, firmy podatkowe i księgowe każdej wielkości będą musiały obsługiwać większą liczbę klientów biznesowych i indywidualnych, którzy wymagają raportowania o posiadanych wirtualnych walutach. Stwarza to okazję dla myślących przyszłościowo profesjonalistów podatkowych, aby rozszerzyć swoją ofertę usług o przestrzeń kryptowalut.

CoinTracker i Ledgible Tax Pro zostały zaprojektowane specjalnie w celu zautomatyzowania formularza IRS 8949 dla aktywów w wirtualnej walucie, a integracja z rozwiązaniami do przygotowywania podatków i zgodności z przepisami od Wolters Kluwer ułatwia firmom importowanie tych danych do deklaracji podatkowych.

CoinTracker to oprogramowanie do opodatkowania i księgowania kryptowalut z ponad 250 000 użytkowników. CoinTracker śledzi ponad 10 miliardów dolarów kryptowalut na 300+ giełdach i 8000+ aktywów.

Ledgible by Verady zapewnia AICPA SOC assured tax reporting and portfolio tracking for crypto assets.