Co powinni wiedzieć klienci inwestujący w kryptowaluty

Udostępnij

Ponieważ wydatki takie jak energia i artykuły spożywcze nadal rosną w dwucyfrowym tempie rocznie w Stanach Zjednoczonych, niektórzy inwestorzy mogą zastanawiać się, czy kryptowaluta może być używana jako zabezpieczenie przed inflacją. Odpowiedź jest bardziej zniuansowana niż mogłoby się wydawać i zależy od tego, czy kryptowaluta taka jak Bitcoin jest używana jako inwestycja długoterminowa czy krótkoterminowa.

Wielu entuzjastów kryptowalut wierzy, że wartość Bitcoina będzie rosła w długim okresie, ponieważ wzrost kapitału rozszerza się na nowe możliwości poza nieruchomości, obligacje, złoto i tak dalej. W kryptowalutach ten wzrost może nastąpić na dwa sposoby: zyski z platform oferujących oprocentowanie lub wzrost cen.

"Narracja o tym, że bitcoin jest przechowalnią wartości, wychodzi przez okno na rynku niedźwiedzia, ale w dłuższej perspektywie wielu z nas nadal jest bardzo byczo nastawionych do jego przyjęcia i wykorzystania. Istnieje ograniczona podaż bitcoina, a my staramy się ją ustabilizować" - powiedziała Sonia Dumas, założycielka Curio Haus, która kształci księgowych i liderów biznesu w zakresie kryptowalut, aby mogli lepiej pomagać klientom, którzy z nich korzystają.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready

have an account? Zaloguj się tutaj