Przekształcenie domu osobistego w nieruchomość przeznaczoną na wynajem

Udostępnij

Niedawno otrzymałem zapytanie od pary, którą nazwę David i Ruth Anderson. Ślub wzięli dwa lata temu, posiadają dom w okolicy, gdzie ceny sprzedaży gwałtownie wzrosły, bez problemu radzą sobie z podatkami od nieruchomości i miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego, a ich łączny dochód, głównie z pensji, wynosi 90 000 dolarów.

Zastanawiają się nad przeprowadzką do nowego mieszkania. Plan A to przekształcenie obecnego domu w nieruchomość przeznaczoną na wynajem, natomiast plan B to sprzedaż domu z przewidywanym zyskiem nieco powyżej 300 000 USD. Co sądzę o planie A? To zależy, ponieważ decyzja jest z natury rzeczy subiektywna. Patrząc wyłącznie z perspektywy podatków, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że plan B jest jak rosół: nie zaszkodzi, a może pomóc.

Nasi prawodawcy starannie opracowali dział 121 kodeksu, aby pomóc sprzedawcom takim jak David i Ruth. Pozwala im on uniknąć podatku od aż 500 000 dolarów zysku ze sprzedaży domu (lub 250 000 dolarów od każdego z nich, jeśli składają osobne zeznania).

Para kwalifikuje się do wyłączenia zysku tylko wtedy, gdy posiadała i używała domu przez łącznie co najmniej dwa lata z pięcioletniego okresu, który kończy się w dniu sprzedaży. Innym warunkiem jest to, że muszą upłynąć co najmniej dwa lata od momentu, kiedy po raz ostatni skorzystali z możliwości wykluczenia zysku. Jeśli sprzedadzą dom, będą mogli przeznaczyć uzyskane w ten sposób środki, niepomniejszone o podatki, na zakup nowego domu lub cokolwiek innego, co im się spodoba.

Oto wady i zalety planu A.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny rachunkowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj