Kącik redaktora: Trendy technologiczne

Udostępnij

Głęboko w miesiącach letnich większość firm planuje (lub powinna planować) następny sezon podatkowy, resztę roku, przyszły rok w ogóle, a nawet później.

W tych dyskusjach, spotkaniach, niezmiennie technologia będzie częścią umowy. W dzisiejszych czasach po prostu tak jest. I nie mówię tu koniecznie o wyborze jednego produktu zamiast drugiego, ale bardziej o tym, co ma sens dla firmy, a nawet dla klientów. Co jest obecnie w modzie?

Na początku roku nakreśliłem, jakie moim zdaniem będą największe trendy technologiczne, a w tym późnoletnim okresie planowania chciałbym usłyszeć od ciebie, praktyka. Co się sprawdza, a co nie? Co chcesz dodać w ciągu najbliższych sześciu do 12 miesięcy i dlaczego? Czym jesteś najbardziej podekscytowany? Co cię denerwuje w dzisiejszej technologii? Właśnie tym chcielibyśmy się zająć w tym miesiącu na AccountingWEB.

Ostatecznie chodzi o potrzeby, a także o to, co jest dostępne, aby je zaspokoić. Tak więc, po stronie dostawcy wszystko sprowadza się do "ekosystemu". Wiesz, dodatki innych firm, partnerstwa integracyjne. Istotą gry jest to, ile opcji masz jako użytkownik i jak dobrze te integracje faktycznie działają.

Wszystkie te kwestie były w centrum uwagi podczas wydarzeń dla księgowych/księgowych/małych firm przez całe lato i będą również podczas jesiennych wydarzeń. Następnym wydarzeniem jest Xerocon (obejrzyj artykuł i relację wideo w przyszłym tygodniu), wydarzenie dla użytkowników i partnerów organizowane przez dostawcę księgowości w chmurze Xero.

Xero jest interesujące, ponieważ nie ma tylko jednego globalnego wydarzenia (ala Sage, Microsoft, Intuit) skupiającego użytkowników i partnerów, ale organizuje kilka w ciągu roku. W tym roku odbywa się ono w ich północnoamerykańskim rodzinnym mieście San Francisco (tak jak do tej pory) i będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu (lub w tym tygodniu, jeśli nie czytasz tego do poniedziałku, 15 sierpnia).

To, czego szukam, to oczywiście kluczowe partnerstwa integracyjne, które byłyby przydatne lub interesujące dla księgowych, ale także to, co dokładnie oferują profesjonalistom księgowym (w tym księgowym). Jakiego rodzaju są partnerami? Do tej pory ta wiadomość nie była tutaj tak głośna i wyraźna. Jestem gotów się założyć, że niektórzy z was nawet nie wiedzą, kim jest Xero, a w każdym razie bardzo niewiele poza tym, co wygooglaliście.

Będąc dość dominującym lub przynajmniej dobrze znanym graczem wśród księgowych i małych firm na innych rynkach na całym świecie, Stany Zjednoczone (i Ameryka Północna) były nieco powolne dla Xero. Może się to zmienić dzięki odpowiedniemu przekazowi, partnerstwom i oczywiście dobrze zweryfikowanym partnerstwom ekosystemowym.

Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od tego, czy jest to Xero, czy jakakolwiek inna marka, to, z czego skorzystasz jutro, sprowadza się do tego, czy ma to sens dla Ciebie i Twoich klientów, czy naprawdę jest "lepsze" niż to, z czego korzystałeś i czy rozwiązuje problemy. Według mnie technologia zmierza właśnie w tym kierunku; nie chodzi o to, kto ma ją "lepszą" lub "szybszą", ale o to, co rozwiązuje problemy dnia dzisiejszego w najłatwiejszy w użyciu sposób i kto może najlepiej reagować na potrzeby jutra, gdy się pojawią.

To tylko moje dwa grosze na temat obecnych technologii i trendów, a jakie są Twoje? Kontynuujmy rozmowę!